@bublifukova

sobota 17. septembra 2011

Prvá Bublina

Práve sa trmácam vlakom v spoločnosti neznámych a rozmýšľam nad založením blogu. Teda rozmýšľam nad tým už dávnejšie. Viem si ho predstaviť, viem o čom by približne bol, viem ako by vyzeral, teda nie tak celkom, ale neviem čím by sa začínal a hlavne kedy. Tak sa začne teraz.

Baterka mi ostáva na 73 minút, keď odpočítam posledných 12 pri ktorých notebook prosíka o nabite, ostane 61. To bolo pôvodné číslo, ale nechajme to tak. Mám síce nabíjačku, no pán v bielom nátelníku po mojej pravici by ju možno pod svojimi nohami nezniesol. Asi aj to budem musieť nechať tak. Po ľavici mám spiacu odfarbenú blondínku. Keby som prišla o dve minúty neskôr, rozpínala by sa na mojom mieste. Oproti nej je futbalový tréner. Určite je to futbalový tréner. Učí dorast hrať fodbal z lobdou, v károvanej cestovnej taške má pár plechoviek piva, v zadnom vrecku nohavíc tekvicové semienka a na vedľajšom sedadle tipovací magazín. Určite je to tréner. A pri okne je sivá myš. Keby netelefonovala ani si ju nevšimnem.

Tak v tejto spoločnosti zakladám môj blog. Možno ho pán tréner aj pokrstí, keď ma neohrabane oleje pivom. Snáď nie.

Rozmýšľam nad mojimi prvými vetami. „Viem o čom bude“. Akurát sa mi to práve vymyká spod kontroly. Mal byť asi o všetkom okrem cestujúcich vo vlaku. Aj keď, prečo nie? Keď som ho plodila, nakreslila som si do diára pavúka nápadov. Alebo nápadového pavúka? Tak nejak sme ho v škole volali. A možno celkom inak. Rozhodne som ho nakreslila a vymýšľala všetky možné veci, ktoré ma inšpirujú. Jednu vec som tam vždy zabudla pridať. Teraz som si na ňu spomenula tak ju sem rovno napíšem. Možno ju neskôr vymažem a dám na vhodnejšie miesto. Je to ten pocit, keď si kúpim čosi nové, potom z toho dávam dole cenovky a zbytočnosti a teším sa. Ako pri rozbaľovaní darčekov. Potom to dám na iné miesto. Len nesmiem zabudnúť.

Toľko na začiatok. Mám v tom dosť chaos. Ale postupne sa to utrasie. Ako tento vlak. Príbehy, inšpirácie, novinky, móda, kozmetika, čo zaujme to sem dám. Snáď to zaujme aj niekoho ďalšieho.

Príjemnú cestu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Bublina ďakuje za rozhovor.