Vôňa Jari

Včera nádherne voňal vzduch. Teplom a jarou. Najskôr som to chcela osláviť prvým tohtoročným behom, ale nakoniec ma môj blázon zlákal objavovať nové miesta Bratislavy. Našli sme bazén, hravého boxera a miniatúrny parčík plný ruchu mesta.

Dnes som oslavovala jar bylinkárčením. Vďaka super produktu z Ikey.
Ortig v švédčine bude zrejme čosi bylinkové. V mojej izbe to bude o pár týždňov čosi petržlenové, medovkové a oreganové. A už teraz sa teším na nejakú ľahkú letnú taliansku večeru s čerstvým oreganom. Mňam.

 

Túto minimalistickú bylinkáreň som objavila v nákupnom košíku jednej pani a okamžite som ju bežala nájsť. Skrýva sa vo veľkom koši na konci oddelenia byliniek a okrem mojej papierovej verzie nájdete aj kovovú. A dve variácie byliniek - Oregano, Petržlen a Medovka, alebo Bazalka, Koriander a Tymián. Ja netuším na čo sa používajú posledné dva, tak som si kúpila prvú trojku.

A sadenie bolo pre mňa malým vedeckým zázrakom - vložíte briketku, zalejete vodou a ono to celé napuchne a zaplní celý kvetináč. V skratke kokosové vlákno a šupa.Dúfam, že to aj vyrastie. Lebo sobiemu hovienku z Marks&Spencer sa u mňa príliš nedarilo.

Komentáre

 1. Ľahkú letnú večeru si beriem na starosti ja :)
  btw. moja kanadská borovica rastie ako z vody

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Len vďaka môjmu príkazu strčiť ju do chladničky. :)

   Odstrániť
 2. som zvedava ako sa bylinkam bude darit:)

  www.mysweetstrawberries.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Bublina ďakuje za rozhovor.